içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

TÜRKAN!

BELKİ de bazılarınız onu sadece televizyon dizisinden hatırlar. Hatta bazılarınız hala ona karşı yapılan algı operasyonlarından dolayı kötü anar. Ben ona hep 'Anne' diyeceğim. Kendi annemi çok seviyorum. Ama Türkan annemi de Türkiye'deki kız çocukları adına çok seviyorum. 

O öyle bir kadın ki, Türkiye'de insanların, 'Cin çarpmış', 'Şeytan' diyerek hurafelerle evlere kilitlediği cüzzam hastalarına köy köy dolaşarak el uzattı. Onların tedavisi için hastanelerde özel olarak çalıştı. Cüzzam'ın bir hastalık olduğunu insanlara anlatmaya çalıştı tedavi etti. Eğer sizler sadece 'Namaz' kılıyorsunuz diye cennete gideceğinizi düşünüyorsanız, bir insana yardım eli uzatan, kalbini açan, sevgisini veren, tedavi eden Türkan Saylan cennetin en üst katmanına gidecektir. 

O ayrıca öyle bir kadın ki, kızların babaları tarafından evlerinde tutulduğu, okumaktan, eğitim almaktan uzaklaştırıldığı yıllarda, kız çocuklarının okuması için savaş veren, o kızlar için dernek kurup, eğitim masraflarını karşılayan bir 'Eğitim meleğiydi.' 

Bugün 13 Aralık, yani o müstesna kadının doğum günü. Hani zamanında kanserle boğuşurken, bugün yalan ve iftira olduğu kanıtlanan Ergenekon örgütüne üye olduğunu iddia ettiğiniz, hasta yatağında evini arayıp terörist muamelesi yapıp zulmettiğiniz Türkan Saylan'ın doğum günü. 

Sen hiç merak etme hocam. Okuttuğun kızların, iyileştirdiğin hastaların, eğittiğin çocukların ve ışık veren fikirlerin olduğu sürece, sen hiç ölmeyeceksin. Seni kim karalamak isterse istesin, kızlarının ışığında boğulacaktır. İyi ki geçtin bu dünyadan Türkan Saylan. İyi ki doğdun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum