içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

SENARYO

ŞU siyaset yazısı işine hiç bulaşmak istemiyorum aslında ama güzel ülkemde olaylar o kadar hızlı ve değişik cereyan ediyorki bir kaç kelam etmeden de duramıyor insan...

Bir sabah uyanıyoruz, yerel de ittifak yok deniyor, bir başka sabah bir uyanıyoruz, ittifak ülkenin bekasıdır deniyor. Vallahi billahi kafam karıştı arkadaş. Şimdi ben ittifakın adayına oy verince, vatanımı sevmiş mi olucam, yoksa vermezsem vatan haini mi? Biri bana bunu net biçimde anlatabilirse gerçekten minnettar olurum... 

Konuyu biraz yerele indirgeyecek olursak, Alanya'da adı kesin olan tek aday Adem Murat Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi'nin adını en erken açıkladığı adaylardan oldu. Karşısına henüz kesinleşen bir aday çıkmadı. CHP ve İYİ Parti'de Abdullah Sönmez, AK Parti'de de Mustafa Toklu isimleri tam ön plana çıkmışken, sayın Bahçeli bir anda yeniden ittifak dedi ve AK Parti'nin Alanya'da aday çıkarmayacağı konuşulmaya başlandı. Şimdi bu ittifak olursa, bu durum mevcut Başkan ve tek resmi aday Yücel'e katkı mı sağlar, yoksa negatif bir etki mi yaratır? Vallahi bilemedim.  Çünkü sonuçta, Yücel bir anlamda AK Parti'nin de adayı olmuş olacak ve sırf AK Parti adı geçiyor diye Adem başkana oy vermeyecek çok insan tanıyorum ben. Tabi ki AK Parti ve MHP'nin kemikleşmiş oyları nedeniyle ittifak bir rahatlatma getirecek ama bir çok kişinin de içine sinmeyecek bu ittifak. 

Bence AK Parti kendi adayını çıkarmalı ve ilçedeki taşlar bir eteklerden dökülmeli. Kimin gücü ne kadar? Kim kimin arkasında? Kimin daha fazla güvenilirlilği var? Görülmeli. 

Yerel seçimler her zaman genel seçimlere oranla farklı olmuştur. O nedenle bu seçimde çook şeylere gebe. Zira önümüzde daha yaklaşık 4 ay var. Bu derenin altından çok sular akar. Bir sabah bir de bakmışız. Bugün milli beka olan ittifak şer odağı, seçime yalnız girmek milli duruş olmuş. Benden söylemesi, bu ittifak senaryoları daha çok su kaldırır. Nokta!

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum