içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

PARLAK BAŞLANGIÇ AMA!

UZUN süredir sizlerle olamamanın üzüntüsü içerindeyim. Köşe yazmak için sabırsızlanıyordum. Ne yazsam, ne yazsam diye düşünürken imdadıma ligin ikinci yarısı ve Alanyaspor yetişti. Ben de hemen geçtim klavyenin başına.

Ligin ikinci yarısı görkemli bir galibiyetle başladı Alanyaspor için. Skor anlamında belki çok yüksek bir sonuç değil ama, oyun anlamında gerçekten çok görkemliydi Sivasspor galibiyeti.

Özellikle ilk yarıda oyunu tüm hatlarıyla domine eden, rakibine adeta nefes aldırmayan, pozisyon üstüne pozisyon bulan ve skoru 2-0'a getirerek adeta maçı kopardı. Ben, 5-0 kazanılan Kayserispor maçında bile bu kadar, organize ve oyunu tam anlamıyla domine eden bir Alanyaspor görmemiştim tebrik ederim. 

İkinci yarıda takım biraz daha skoru korumaya yönelik davransa da, zaman zaman pozisyonlar verse de maçın genelinde oyunun hakimi Alanyaspor'du. Özellikle maçın tamamında takımın fizik anlamında hiç düşmemesi, takımın hazırlık kampını çok iyi geçirdiğine işaretti. 
Sergen Hoca'nın takıma dokunuşları da kendini gösterdi. Öncelikle benim senelerdir söylediğim Alanyaspor, iç sahada tek ön libero oynamalıdır tezini sahaya yansıtması anlamında, hocanın bundan sonra da sık sık bu cesur davranışı sergileyeceğini anladım. Sergen hoca ile takımda değişen başka birşey de hücum zenginliği. Vagner Love varken ona bağlı olan, bir ara Emre Akbaba'ya yıkılan, ikisi de ayrıldıktan sonra tamamen Fernandes'e kalan Alanyaspor hücumları, Sergen Hoca ile birlikte çeşitlilik kazanmış durumda. Zaten Alanyaspor'un attığı gollerde hep sağ kanadın kullanılması da Fernandes bağımlı hücum anlayışının ortadan kalktığının göstergesi. Hocayı ve oyuncularını tebrik ediyor, böyle devam diyorum. 

Okurlarım beni bilir ben biraz müşkülpesent bir adamım. O nedenle illa ki olumsuz birşeyler de söylemem lazım. Her ne kadar Alanyaspor, dün akşam görkemli bir galibiyet alsa da, rakibin Robinho'yu kaybettiği ve onsuz oyunu nasıl oynayacağını henüz öğrenemediği de su götürmez bir gerçek. O yüzden, aynı oyun anlayışından vazgeçilmeyerek, ciddiyetle diğer maçlara da hazırlanılmalıdır, yoksa başımız ağrıyabilir. Benden söylemesi. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum