içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

İMAM NİKAHI TURİZMİ !!!

YAĞMURLU bir Alanya'dan herkese merhabalar. Valla şu satırları yazdığım anlarda gökyüzü o kadar karanlıktı ki maalesef sizinle güneş gibi parlayan bir köşe yazamayacağım. Zaten benim de tarzım pek iyi konulardan bahsetmek değil, beni bilen bilir. 

Peki nereden çıktı bu İmam Nikahı Turizmi diyeceksiniz anlatayım...

Dün bir arkadaşım, kız arkadaşı ile birlikte Trabzon Uzungöl'e tatile gitti. Önceden iki kişilik yer ayırttıkları otele gittiklerinde yaşadıkları şoku benimle paylaşınca benim de adeta kanım dondu. Peki neydi bu şok? Otel resepsiyonunda görevli kişi, arkadaşıma sevgilisi ile evli olmadıklarını, o nedenle aynı odada kalamayacaklarını söyleyerek, otele almak istememiş. Arkadaşım biraz tartışmış ama sonunda boyun eğmek durumunda kalmış ve başka bir otel ayarlamak üzere otelden ayrılmış. Belki siz şimdi içinizden ne var bunda, evli olmayanlar aynı odada kalamaz bu çok normal diyebiliriz. Evet Türkiye'nin bazı yerler ve bazı otellerinde bu uygulama var. Bana normal gelmese de normal olarak algılayan kişiler var, hadi kabul ettik diyelim. Esas normal olmayan kısım bundan sonra başlıyor. İzah edeyim.

Arkadaşım otelden ayrılıp taksi beklemek için kapının önüne çıkınca, içeriye yanında 4 tane hanımla bir Arap turist otele giriş yapmış, bunun üzerine arkadaşım sevgilisini resepsiyona yakın bir yere göndermiş, durumu izlemesi için. Sizce sonuç nedir? Arap abimiz, 4 hanımıyla tek oda (belli ki kral dairesi) tutmuş ve yukarıya elini kolunu sallıya sallıya çıkmış. Şimdi benim arkadaşın sevgilisiyle aynı odada kalması ahlaka uygun değil de, Arap abinin 4 karısıyla aynı odada kalması ahlaki mi? Arkadaşım bunu resepsiyona sorduğunda, onların imam nikahı var cevabını almış. Demek ki, imam nikahının bir belgesi var ki Arap abi bunu kanıtlamış. Ya da benim arkadaşım salak, bizim de imam nikahımız var demeyi aklına getirememiş. 

İşte imam nikahı turizmi budur. Türk isen, sevgilinle aynı odada kalırsan ahlaksız, Arapsan 4 karın varsa ahlaklısın. He imam nikahın olması da lazım ahlak için pardon. Ya da çok fazla paran... Ahlak eğer paraya döküldüyse vay bu ülkenin haline. Ne günlere geldik ya Rabbi! Sen bizi koru ! Nokta!

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum