içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Çağdaş Hoca kendi ipini çekti

Koca bir sezonu geride bıraktık. Acısıyla, tatlısıyla, kovidiyle, sakatıyla 42 hafta, 40 maç toplanan puanlar ve aslında üzücü bir sıralama... 

Alanyaspor'un geçen seneki 5.'liği ve Rosenborg karşısında alınan bana göre talihsiz yenilgi bizleri bu sene de Avrupa kupaları için ümitlendirmişti. Takım sezona da bomba gibi başladı aslında, üst üste alınan galibiyetler sonrasında teknik direktör Çağdaş Atan bile ince ince şampiyonluk için 'Neden olmasın' diyordu. Zira oturmuş kadrosu, kompakt oyunu ve yaratıcı oyuncularının verimiyle Alanyaspor fırtınalar estiriyordu. 

Deplasman kabusu başımıza bela olsa da son haftalara kadar aslında ilk 4 dahil Avrupa hedefini hep korudu Alanyaspor. Bakasetas'ın satışı sonrası yerinin bir türlü dolmaması ve Çağdaş hocanın bir türlü alternatif oyun üretememesi Alanyaspor'u geriletti ve turuncu yeşilli takım ligi 7.bitirdi. Aslında çok da kötü bir sıralama olarak görülmeye bilir ancak geçen sene çıtayı yükselten Alanyaspor için çok da iyi bir sıralama olduğu söylenemez. Hayırlısı olsun diyelim ve gelecek seneye bakalım. 

Peki Çağdaş Hoca başarılı mı? Bizde ki başarı kıstası nedir diye başlamak lazım bu cevaba. Valla itiraf edeyim ben tabelaya bakarım arkadaş. Bir önceki sezon 5. Olmuşsun, Türkiye Kupası'nda da final oynamışsın. Bu sene 7. Olmuşsun, Türkiye Kupası'nda da finali görememişsin. Hem de yarı finalde küme düşmeyi son haftalarda garantileyen komşun Antalyaspor'a yenilerek. Deplasmanda doğru düzgün galibiyet alamamışsın ve geçen senenin çok gerisinde kalmışsın. Demek ki BAŞARISIZSIN! Bir de son Ankaragücü maçından sonra çıkıp sezon başında bize ligde bu sıralama olacak deseler oynamaz tokalaşırdık diyorsun, talihsiz ve vizyonsuz bir açıklama. Geçen sene koyulan çıtayı geriye götürdün ve sonrasında 5. Hafta şampiyonluk diyen bu takım için 7.lik başarı diyorsun. Yönetim ne yapar, ne eder seninle mi devam eder bilmiyorum ama benim gönlümde sen kendi ipini çektin Çağdaş Hoca. Bize bir öncekini hep daha ileriye götürmek isteyecek hoca lazım. 7.'liği başarı görecek değil. Nokta!

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum