içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Yılmaz Sizi Bağışlar

Merhaba değerli dostlar, bir hafta aradan sonra yeniden beraberiz. Bu köşeden sizlerle buluşmak oldukça keyifli. O ya da bu şekilde 11 haftadır sizlere içimi döküyor, bir şeyler paylaşmaya çalışıyoruz. Aslında geçen hafta gündem oldukça yoğundu. Adem Murat Yücel'in arabası, CHP İl başkan adayının açıklamaları, Meral Akşener'in Alanya ziyareti vs. vs. Lakin ben bu konulara hiç girmeyeceğim. İlgimi ve dikkatimi çeken, ama kimsenin dillendirmediği tabiri caizse kim vurduya giden bir konudan bahsetmek isterim.

Bilindiği üzere Büyükşehir yasası ardından kapanan belediyeler, o beldelerin, şimdiki mahallelerin spor kulüplerini öksüz bıraktı. Alanya'da da bir çok örneği olmasına rağmen, siyasi kimliği de olan Yılmaz Bağışlar başkanlığında koşar adım bir alt kümeye giden Mahmutlaspor'dan bahsedeceğim. Yılmaz başkan ve yönetimindeki bir avuç Mahmutlarlı tek başlarına bir mücadele verirken, ne kadar karşılık görüyorlar merak ediyor musunuz? Ben söyleyeyim o zaman, özellikle bölgenin yerel medyasının (1 tane var)  sahibi ve ona yakın isimler sürekli Mahmutlarspor'un başarısızlığından dem vurup, bu yumuşak kısımdan Yılmaz Bağışlar'a arka arkaya sağlı sollu yumruklarla köşeye sıkıştırıyorlar.  Ve Mahmutlarspor ile ilgilen ey başkan, Mahmutların takımı düşmemeli vs minvalinde paylaşımlarla da yüklenmeye devam ediyorlar. Peki amatör spor kulüplerinin misyonu nedir. Bölge gençlerini spora yönlendirerek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Tabii ki başarı da gerekli ama hangi başarı. Bir iki maç kazanmak, kupa kazanmak mı, yoksa bir iki genci kazanmak mı asıl başarı?

Neyse bu yüklem ve denklem devam ederken, Mahmutlarspor yine kaybetmeye devam ediyor ama sahada. Sahada çünkü, Bağışlar Başkan'ın uzun uğraşları sonucunda Mahmutlarspor ve bölge halkının yararlanabileceği bir kompleks yapımına devam ediliyor. Mahmutlarspor'un yaş ortalaması 16-17 ( Süper Amatör ) yani buradan bakınca aslında kazanım çok, gençleri kazanmış Mahmutlarspor, bu sene 6 yesinler, 8 yesinler farketmez. Çünkü önümüzdeki yıllarda bu kazandıkları tecrübe ile Alanyaspor ve bölgedeki takımların içerisinde bu çocukları göreceğiz ki arkadan da gelenler var. Ayrıca başarı endeksli takımlar önce para harcayıp, sonra kupa kazanırken, Bağışlar ve yönetimi önce emek harcayıp, sonra kupa kazanmayı seçmişler. Bu demek değil ki maddi destek vermiyorlar. Ben bazı rakamlar biliyorum ama söylemem doğru olmaz, merak eden Bağışlar'dan öğrenir, kulüpten öğrenir.

Yani şimdi a dostlar, demem o ki "Yılmaz Sizi Bağışlar" ama bence o kadar basit değil. Ne yapmanız gerektiğine gelince, siz eleştirmek yerine destek verin, alın elinize mavi beyazlı bayrağı maça gidin. Destek verin o çocuklara, işte o zaman hakikaten sizi "Yılmaz Bağışlar."

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum