içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Nasıl olsun

Değerli dostlar, bir yılın daha sonuna geldik. Yeni bir yıla adım atmaya sayılı saatler kaldı. Her birimiz acı, tatlı anılar biriktirdik giden yılda. Peki geleni nasıl olsun. 

Klasik cümleler kurmanın alemi yok aslında ama, sağlık, mutluluk, başarı dileklerimizi satır başına bir bırakalım, sonra nasıl olsun tekrar bir düşünelim. Nasıl olsun, mesela insanlar ayrıcılık yapmasın. Koltuk sahiplerine yalakalık olmasın,  insanlar doğruyu söylemekten korkmasın, çıkar peşinde koşanlar yüz bulamasın. Kendini kaf dağında görenlere ayna tutanlar olsun, olsun ki neredeler görsünler.

İşsizlik olmasın mesela, insanlar aç kalmasın. Okula giden çocuklar sadece bilgi sahibi olmak için okusunlar, yarış atları misali yarıştırılmasınlar. Üniversite eğitimi sınavla değil de, çocukların yeteneklerine göre yapılsın. Saygısızlık olmasın mesela, insanlsr birbirine saygısızlık etmesin,

Asansörde, sokakta, bina girişinde tanımadığınız insanlara selam verin mesela. Samimiyet olsun. Gösteriş olmasın mesela, yardım geceleri gösteriş yerine, amacına uygun yapılsın. Sanata ve sanatçıya değer verilsin. Mesela bütçe el vemez şu şartlarda ama. Ayda en az bir kitap alsın insanlar, bir kez sinemaya, tiyatroya mutlaka gitsinler. 

Sinema filmleri de değişsin. Mesela komedi adı altında küfür eden aktörlere prim verilmesin, sapla saman ayrılsın. İyi işler reklamsız gişe yapsın.

Ülkemiz güçlü olsun. Mesela yerli otomobil gerçekten olsun, yerli olan her şeyde vergiler yeniden düzenlensin. Hem üreticinin rekabet kabiliyeti yükselsin, hem vatandaşın cebi rahatlasın. Sahte sözler olmasın, tebessümler olmasın. Mesela sevgiler et pazarına dönmesin. Eski eşler, eski sevgililer ölmesin mesela. Türk erkeği örnek olsun.
Bilgi değerli olsun. Mesela her yazılana inanmasın insanlar, biraz araştırma alışkanlıkları olsun. At gözlüğü ile bakmasın, tek taraflı konuşmasın insanlar. Dinlemeyi ve tartışmayı denesinler mesela.

Güzel bir yıl olsun mesela.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum