içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Korkmaz güven tazeledi

Korkmaz güven tazeledi

 

Alanya son bir kaç haftadır TURSAB BYK yani Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Alanya Bölge Yürütme Kurulu seçimlerine kilitlenmiş, sosyal medya ve sokakta Alanya'nın neredeyse birinci gündem maddesi olmuştu. Baktığınız zaman adından da anlaşılacağı üzere "Acente" esnafının temsilcisi olan TURSAB Alanya'ya başkan adayı olan isimler vaatlerini dizerken, turizmden dem vurdular.

 

Düşündüm, düşündüm bu kadar vaade anlam vermeye çalıştım. Sonuçta yetki alanı belirli bir kontrol mekanizmasının Alanya kolu Başkanlığı için verilen vaatlere bakınca sanki "Turizm" patlaması yapacaklar. TURSAB acenteleri denetleyen, onlara acente açma belgesi veren ve Turizm Kültür Müdürlüğü ile birlikte araç denetimleri yapan bir birim değil mi? Sosyal medya da paylaşımlara bakıp ben neyi eksik biliyorum diye kendime sordum soruları, cevaplayamadım.

 

Şimdi bir başkan adayı TURSAB'a yakışan bir bina sözü veriyor, bir başka aday nitelikli turistten bahsediyor. Sanırsınız Turizm Bakanı olmaya adaylar. Sakın TURSAB Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK)’nu küçük gördüğümü düşünmeyin, sadece yetkileri belirli ama önemli bir görev üstlenen bu kurumun işi denetim. Turist getirmek ya da tanıtım yapmak için fuarlarda boy göstermek değil.  Yani iş acente esnafının çıkarlarını korumak, ruhsatsız ve kaçak yapılan işlerin önüne geçmek. Kaçak demişken son 15 - 20 gündür mevcut başkan için sosyal medyada söylenmeyen kalmadı. Kaçakla mücadele etmiyor, vay efendim kendisinin kaçak acentesi var, yok efendim kaçak plakalı araç kullanıyor; şeklinde laflar uzadı gitti. Sonuç : Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kongre salonunda yapılan ve 184 acentecinin oyları ile mevcut başkan yarışı kazandı.

 

Kazandı da, beyler sosyal medya da söylenen onca söz, algı operasyonuna rağmen birileri büyük fark yedi. Şimdi ne olacak. Demek ki, Acente esnafının lafazanlığa karnı tok. İş istiyor. Mevcut Başkan Bilal Korkmaz'ı da yeniden seçti. Şimdi sıra son günlerde acenteleri toplayıp bazı sözler veren başkanın icraatlarını görmekte.  Çünkü seçmen bir seçim yaparken bir de mesaj verdi. Dedi ki "Dikkat et Bilal Başkan, yarımız da değişim diyor, biz sana mührü verdik, elinde tutmak senin işin…"

 

Tabii kaybeden taraf eleştiriye devam edecektir ama bir de hayal kırıklığına uğrayan bir aday var. Var ki onun da etrafında ki isimleri bir gözden geçirmesi gerekir. Son dönemde dönen konuşmalara bakıp, sonuçları görünce ben bile hayli şaşırdım. Adayın halini düşünemiyorum. Eh ne diyelim geçmiş olsun.

 

Bilal Başkan'ı da tebrik ederken, anlattığı ve söylediği her sözün takipçisi olmaya çalışacağım. Eee ne demişler "Dilin kemiği yok" benimde pek ayarım yok. Haydi, bakalım gelecek ne gösterecek. Kalın sağlıcakla…

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum