içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

DEMOKRAT BAŞKAN

31 MART yerel seçimleri öncesi Cumhur İttifakı Adayı Mevcut Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Millet İttifakı Adayı Eski Konaklı Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Adayı eski Mahmutlar Belediye Başkanı Alaaddin Çakır, sahaya indiler.Ayrıca bağımsız adaylar Anastasia Petrova Çetinkaya ve İbrahim Akdağ'da çalışmalarına devam ediyor. Ama bugün konumuz Cumhur ve Millet ittifakı adayları ile Demokrat Parti Adayı Alaaddin Çakır.

Adayların ortak noktası üzerinden bir iki kelam etmek istiyorum. Adaylardan Demokrat Parti Adayı Alaaddin Çakır, 1989 yılında katıldığı DYP'de gençlik kolları ve Antalya İl Yönetiminde görev yaptıktan sonra, bir dönem AK Parti'den Mahmutlar Belediye Başkanlığı yaptı. 31 Mart yerel seçimleri için Bağımsız adaylığını açıklayan Çakır, kısa süre önce Demokrat Parti'ye katılarak, partinin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak Genel Başkan Gültekin Gencer tarafından açıklandı.

Millet İttifakı (İYİ PARTİ-CHP) Adayı Abdullah Sönmez ise son olarak kapatılan Konaklı Belediyesi'nin Demokrat Partili Belediye Başkanı idi. Bugün ise İyi Parti saflarında yer almasına rağmen, geçen dönemde MHP listesinden Belediye Meclis üyesi seçilmiş ve seçim dönemi boyunca MHP adayı Adem Murat Yücel ile omuz omuza çalışan isimlerden biri olmuştu. Abdullah Sönmez'in ne kadar çalıştığını Alanya biliyor, bu seçimde Sönmez gibi bir gücün karşı tarafta yer alması, taşları nasıl yerinden oynatacak birlikte göreceğiz.

Mevcut Belediye Başkanı Adem Murat Yücel MHP'li Alanya Belediye başkanı. 2014 yerel seçimlerinde bir ilki gerçekleştirmiş ve MHP tarihinin ilk kez Alanya Belediyesi'ni kazanan aday olmuştu.Öncesinde ise kapatılan Kestel Belediyesi'nin Demokrat Partili Belediye Başkanı'ydı. Demokrat Parti geleneği ile Kestel Belediyesi'nde elinden gelen hizmeti veren Adem Murat Yücel, yanından karşısına geçen isimlere karşısında nasıl bir sterateji izleyeceğini de göreceğiz.

Şimdi gelelim işin özüne, 3 aday, 3 önemli isim, tek siyasi gelenek. Demokrat Parti ve Doğruyol Partisi aynı çizginin ve aynı siyasi geleneğin temsilcisi. Günümüzde her nekadar ben öyle düşünmesem de, ideoloji partisi olan MHP ve CHP'nin Demotrat Parti geleneğinden isimlerle seçime girmesi nasıl bir karşılıkm bulacak. Kazanması muhtemel 3 isim de Alanya Belediyesi'nde iktidara Demokrat Parti'yi taşımak için farklı siyasi oluşumlar içinde yarışacaklar. Bakalım ipi hangi Demokrat Partili aday kazanacak. Kalın sağlıcakla...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum