içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Alanya Siyasetinin Kalbi Açık
Merhaba dostlar, bildiğiniz üzere son günlerin yegane gündemi Coronavirüs ve alınan önlemler. Özellikle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kriz yönetiminde ki başarısı ile her kesimin takdirine mahzar oldu. Yaptığı açıklamalar,  ve hızlı şekilde hareketle aldığı önlemler, vatandaş tarafından da takdirle karşılandı. Ülkenin her yerinde tedirginliği yerine güven duygusu yerleşmeye başladı. Özellikle son alınan iş yeri kısıtlamaları da vatandaştan tam not aldı. Buraya kadar her şey normal. Gelelim anarmol olan ve Bakanlığın müdahalesinden sıyrılan işletmelere.
 
Alanya özelinde vereceğimiz örnek, ülke genelinde de mutlaka aynıdır. Alanya siyasetini takip eden, hatta politika muhabiri yada editörü deyince akla gelen ilk isimlerden olan gazetecilerin hemen her sabah buluşma noktası olan bir mekan var. Ben adını vermeyeceğim malesef, veremeyeceğim. Ama bu işletme Alanya'nın kalbi Atatürk Caddesi'ni tam kalbinde bir bölgede. Hatta bir Alanya markası desek yanlış olmaz. Şimdi bu işyeri bir kafe mi, değilmi benim aklıma takılan nokta bu. Yok eğer kafe ise nasıl açık kalabiliyor. Yok eğer fırın yada pastane olarak görünüyor ise, menüsünde nasıl yemek çeşitleri bulunabiliyor ve nasıl bölgede ki en fazla işgaliye alanına sahip olan işletmelerden bir olabiliyor. 
 
Sakın yanlış anlamayın, bende zaman zaman aynı yerde çay kahve içer, misafirlerimi de ağırlarım. Ama gündem böyle büyük bir sorunla çalkalanırken, nasıl olur da bu işletmeler için ekstra bir önlem alınmaz. Yerel yönetimler, kaymakamlıklar vasıtası ile genelge dışı kalan "Ruhsat" sahibi işletmeleri, ekstra bir yöntemle kapatamaz mı? Bu şekilde bir çalışma olurmu yasal olarak onu bilmem, ama bildiğim bir şey varsa "insan sağlığı" bu işyerlerinin patronlarının cebinden daha değerli. Saygılarımla.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum